Úvod > Základní škola > Týdenní plány > 5. ročník

Plán práce na 41. týden (10.6. – 14.6.2024)

Informace pro rodiče:

Pokud bude pěkně, budeme se učit venku. Prosím, aby děti měly deku, repelent, pokrývku hlavy.

13.6. Výukový program Kvaky kvak, jde sem čáp. Děti si přinesou skleničku od přesnídávky zbavenou etiket. Vybíráme 80 Kč v hotovosti.

15.6. Praha (přihlášené děti)

19.6. Školní výlet Ostrava – Dolní Vítkovice (Malý svět techniky). Odjezd v 7:30 hod. autobusem od školy, návrat kolem 16 hod. opět ke škole. Vybíráme zatím na vstupné 120Kč. Doprava se bude platit zpětně. Vyplnit souhlas – přiložený list.

Prosím o fotokopii průkazu pojištěnce (případně si ofotím sama ve škole)

ČJ

Učebnice str. 140 – 144, PS II, str. 34-40

Stavba věty – podmět, přísudek, shoda přísudku a podmětu, věty, závěrečné opakování. Čtení – čítanka, vlastní kniha

Na letním táboře – slovní úlohy. Závěrečné opakování učiva. PS str. 59 - 63

AJ

Present Continous - short answers, clothes, prices

Uč. str.: 68 – 70, PS str.: 54 - 58

Učebnice str. 83-94

Globální problémy, člověk a informace, bezpečí, první pomoc

Vl

Život v totalitním státu. Sametová revoluce. Česká republika. Současnost. MV str. 25 - 29

Domácí úkoly a procvičování:

Čtení své knihy – 4x do týdne 2 – 3 strany.

Průběžně dělat opravy v pracovních sešitech.

Žáci mohou procvičovat na www.skolakov.cz, www.onlinecviceni.cz, www.skolasnadhledem.cz, www.wordwall.cz/český jazyk 5. třída