Úvod > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola ve Střeni sídlí v přízemí jednopatrové budovy, která byla postavena v roce 1881 a jejíž prostory sdílí také základní škola (1.- 5.ročník) a školní jídelna. Objekt se nachází na malém náměstíčku uprostřed obce, kterou obklopují lužní lesy Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Mateřská škola je jednotřídní a zajišťuje celodenní provoz.

V přízemí v přední části budovy jsou umístěny šatny dětí, žáků a zaměstnanců, WC, školní jídelna, školní kuchyně a ředitelna. V zadní části přízemí, na konci dlouhé chodby, je oddělený prostor pro MŠ. Chodbičkou za vstupními dveřmi do MŠ vcházíte do jednotlivých místností. Největší místností je herna, kde došlo v roce 2014 k probourání zdi a spojení dvou místností v jednu. Celý prostor je pokrytý kobercem. Herna je víceúčelová - je využívána k činnostem v průběhu celého dne a k odpolednímu odpočinku. Máme zde vestavěnou skříň s dětskými postýlkami a ložním prádlem. V herně jsou skříňky s hračkami, náčiní a nářadí ke cvičení, obchůdek s kuchyňkou. Další místností slouží jako třída, kde jsou stolečky se židličkami a skříně s hračkami, které jsou dětem většinou volně přístupné. Na třídu navazuje kabinet učitelek s úložnými prostory. K MŠ náleží i umývárna propojená s toaletami pro děti. Ke splnění hygienických norem přibylo v roce 2014 v umývárně jedno umyvadlo a také jedna toaleta.

Stravovat se děti chodí hromadně s paní učitelkou do školní jídelny.

V roce 2009 byla v celé budově instalována nová plastová okna, v roce 2012 byly zakoupeny nové barevné stolky a židličky. V roce 2021 byla do MŠ zakoupena interaktivní tabule a část nového nábytku do třídy. Rovněž školní zahrada prošla změnami, byly instalovány nové herní prvky. Zahradu využívá MŠ i ZŠ.

Tradičně zajišťujeme pořádání těchto akcí:

• Plavecký kurz
  • Nocování předškoláků v MŠ
  • Návštěva kulturních představení
  • Příprava předškoláků na vstup do 1.třídy

Školní vzdělávací program  "PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM"

večerníček